Osiva kukuřice

Společnost VFS Trading spol. s r.o. je výhradním distributorem osiv kukuřice přední světové šlechtitelské firmy KWS SAAT AG.   (www.kws.de)  (www.kws.cz )
Hlavní přednosti těchto osiv spočívají v tom že, jsou šlechtěna v klimatických podmínkách střední Evropy a jsou tak, narozdíl od osiv jihoevropských nebo amerických výrobců, lépe přizpůsobena podnebí České republiky. To se týká hlavně chladuvzdornosti, rannosti a rychlosti počátečního vývoje.

Kukuřice se řadí k nejvýkonnějším zemědělským plodinám a významnou měrou se podílí na zabezpečování potravin pro lidstvo i surovin pro řadu průmyslových odvětví (škrobárny, lihovary, chemický průmysl, průmysl izolačních hmot apod.).
kukurice1Mnoho výzkumných pracovišť na celém světě usiluje o zvýšení efektivnosti pěstování kukuřice a proto se různými postupy a technikami pokouší získat nové užitné vlastnosti. Do šlechtění a identifikace genetického kódu se investují značné prostředky. Mimořádný šlechtitelský pokrok není vždy doprovázen odpovídajícími pěstitelskými technologiemi a nejnovějšími poznatky ve využití získaných produktů.
V ČR se prozatím největší část produkce kukuřice spotřebovává přímo v zemědělských podnicích ve formě siláže, jakožto krmiva pro skot a dále pak ve formě zrna v krmivářském průmyslu. Pouze malá část produkce se využívá ve škrobárenském, lihovarnickém a potravinářském průmyslu. 

acrobat   Katalog osiva kukuřice KWS 2020 ( .pdf soubor 6,1 mB )
| Autor: | Vydáno dne 03. 03. 2011 | 2760 přečtení | Počet komentářů: 8082 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Copyright (c) 2011 VFS Trading s.r.o.
Created by IT Outsourcing - Powered by: phpRS

MAPA WEBU

RSS
- Administrace webu